Naše korálkovaní

09.04.2020

K náramkům a péči o ně 

Nabíjení minerálů

Každý kámen je jiný a může mít trochu jiné potřeby.

Některé mají raději nabíjení za přímého slunečního svitu - třeba fluorit, křišťál, achát. Jiné za nepřímého - rodonit, amazonit, tygří oko a dalším stačí svit měsíce - ametyst, růženín, sodalit. Například láva je celkem soběstačná a poradí si sama.Určité minerály - například křišťál - má schopnost dobíjet ostatní kameny.  Můžete je tak uložit pospolu přes noc do bavlněného sáčku.

Minerály je možné nabíjet v panensky čisté půdě (netknuté člověkem), kde jsou nejblíže Matce Zemi - například růženín a jiné. Na označeném místě je můžete nechat přes noc, ale i po několik dní.

Obecně by se ale dalo říci, že proud tekoucí vlažné vody prospěje téměř každému minerálu (některým však voda nesvědčí - příkladem je malachit). V ideálním případě venku, v přírodě - v řece či potoce, je-li to možné.
Pozor na vodu teplou, která kamenům neprospívá a naopak je vybíjí. Frekvence a doba omývání kamenů je ryze intuitivní věc každého, ale dalo by se říci, že kdykoli - kdy někdo jiný sahal na váš náramek (kameny energii dávají, ale také ji pohlcují). Takže pozor, komu své kameny svěříte do rukou.

Po každé koupeli je vhodné celý náramek otřít suchým hadříkem, vč. kovových komponentů.

Dobíjet kameny lze i jinými metodami jako ukládáním do solné lázně, či do samotné soli, nebo rýže.Lze vybírat, existuje řada hezky zpracovaných knižních publikací.
Každý kámen má svou energii, kterou je schopen předat vám, jakožto jeho nositeli, pokud je s pravidelností (záleží na Vás, jakou zvolíte - např. 1x/ týden) dobíjen a programován. Minerály vám pak na oplátku budou sloužit věrně a dlouho, bude-li o ně pečováno. Přeci jen - je to kousek přírody.
U náramků, které jsou doplněny o zdobné komponenty je dobré vědět o přítomnosti niklu, což pro někoho může být dráždivý alergen.


Autor: Tereza Šperlová