Co je nového?

25.03.2020

Je dobré na chvíli zapomenout na korozprávy a utéct se od korodepky, ne? A tak z jiného soudku. 

Dorazily nové korálky. Těšit se můžete na náramky z porcelánového jadeitu, amazonitu, lávy, turmalínu, rudrakshy a dalších úzasňáků. Dá-li vůle a síla, přibudou k nim i funkční popisky s vlastnostmi minerálních kamenů. 

Kdysi, když jsem chvíli pracovala v galerii Šiwa, jsem se do minerálů úplně zbláznila a fakt jsem se je naučila znát. Nojooo, ale člověk stárne a zapomíná. Ještě, že máme ten gůgl, ten nám pomůže. 

Tak se těšte na krásnosti za pár kaček, které vám nejen udělají radost, ale i poslouží.

A proč za pár kaček? A proč my?

K náramkům

Již před samotnou koupí je dobré vědět, že výběr z korálkových náramků může být velice pestrý, a to nejen z hlediska použitých materiálů a drobných komponentů a od toho se také pak odvíjí cena.
Před samotnou koupí šperku bychom měli vědět, zda kupujeme náramek        z přírodních minerálů jako takových, z minerálů dobarvovaných (řekněme vylepšovaných, což zajistí širokou škálu odstínů a barev), anebo z minerálů syntetických (či-li uměle vyrobených). Typickým příkladem může být například Opalit jakožto syntetický kámen, který bývá často zaměňován s přírodním měsíčním kamenem a opálem, což je minerál opravdu vzácný.

Koncový zákazník by rozhodně měl vědět co kupuje a neměl by být klamán,. A přesně tohle my nechceme. Můžeme upřímně a s čistým svědomím uvést, že naše náramky jsou vyrobeny převážně z kombinace minerálů přírodních, dobarvených i syntetických. Proto také může být jejich prodejní cena výrazně nižší oproti náramkům z čistě přírodních kamenů, neboť i pořizovací cena bývá u dobarvených a syntetických korálků nižší.

My...

... já a moje dcera.
To ona převážnou část tak krásných  náramků vyrobila, nafotila a napsala stať o jejich složení, za což jí moc děkuji. 

Dobrá práce, Terezko.